Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy przystanek kolejowy Bydgoszcz Zachód już gotowy. Modernizacja kosztowała 4,5 mln złotych

MW
Tak teraz, po przebudowie, wygląda przystanek Bydgoszcz Zachód.
Tak teraz, po przebudowie, wygląda przystanek Bydgoszcz Zachód. Przemysław Zieliński, PKP PLK
Województwo kujawsko-pomorskie staje się coraz bardziej dostępne dla podróżnych, dzięki inwestycjom w infrastrukturę kolejową. Nowe i zmodernizowane przystanki kolejowe, takie jak Bydgoszcz Zachód, Grudziądz Śródmieście, Grudziądz Tuszewo, Tuchola Rudzki Most oraz Grzybno, zyskały wyższe perony i nowoczesne udogodnienia, które ułatwiają pasażerom korzystanie z transportu kolejowego.

Nowy przystanek PKP w Bydgoszczy

Podróżni na przystanku Bydgoszcz Zachód (linia kolejowa nr 18 Kutno – Piła) przebudowano oba perony. Do oddanego do użytku w grudniu 2023 r. peronu nr 2 dołączył teraz sąsiedni peron nr 1.

Dzięki wyższym peronom podróżni łatwiej wsiadają do pociągów odjeżdżających w kierunku centrum miasta oraz Nakła nad Notecią i Piły.

- Zamontowano nowe wiaty, ławki i poręcze do odpoczynku na stojąco. Jest energooszczędne oświetlenie oraz gabloty informacyjne i czytelne oznakowanie. Wygodne dojścia do przystanku ułatwiają dostęp na perony osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zamontowano również stojaki rowerowe - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Takie ulepszenia nie tylko poprawiają komfort podróży, ale także czynią stacje kolejowe bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Ta inwestycja w bydgoską infrastrukturę kolejową kosztowała 4,5 mln zł netto. Środki na ten cel pochodziły z "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Program ten ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki.

Rozwój infrastruktury kolejowej w Kujawsko-Pomorskiem

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego podróżni mogą już korzystać z nowo powstałych przystanków Grudziądz Śródmieście, Grudziądz Tuszewo i Tuchola Rudzki Most oraz zmodernizowanego przystanku Grzybno. Te przystanki, zbudowane w ramach rządowego programu, ułatwiają dostęp do transportu kolejowego na terenie regionu i poprawiają jakość podróży dla wielu mieszkańców.

Ale to nie koniec inwestycji. Prace nad budową przejścia podziemnego na stacji Nakło nad Notecią oraz projekty dla nowych przystanków Trzeciewnica i Dąbrowa Chełmińska są już w toku. W drugiej połowie marca planowane jest rozpoczęcie budowy nowego przystanku Grudziądz Rządz, a w 2024 r. powstanie również nowa droga dojścia do przystanku Grudziądz Mniszek.

Modernizacja infrastruktury kolejowej w województwie kujawsko-pomorskim przyczynia się do zwiększenia dostępności i atrakcyjności transportu kolejowego na terenie regionu, co jest kluczowe dla przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu i promowania ekologicznych środków transportu.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto