Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze takie warsztaty wokalne w Bydgoszczy!

Stanisław Gazda
Edyta z Wrocławia, Justyna z Kielc, Matylda z Olsztyna, Basia z Osielska, oraz osiem wokalistek z innych polskich miejscowości przyjedzie 27 kwietnia do Bydgoszczy, żeby wziąć udział w I Bydgoskich Warsztatach Wokalnych – Jazz i Muzyka Rozrywkowa.

Uczestniczki warsztatów pracować będą pod okiem Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz Janusza Szroma. Efekty będzie można usłyszeć i zobaczyć 2 maja 2011r. o godz. 19:00 podczas Koncertu Finałowego, który odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia PIK.

Uczestniczki warsztatów zostały wybrane na podstawie nadesłanych nagrań. Do Bydgoszczy przyjeżdżają: Justyna Abrahamowicz, Edyta Błońska, Anna Chmielewska, Marta Fitowska, Katarzyna Ignaczak, Barbara Kamrowska, Katarzyna Łyszkowicz, Aleksandra Paszkiewicz, Karolina Pilkiewicz, Justyna Pustuła, Matylda Stanejko, Anita Wleklińska.

_Edyta Błońska (_Wrocław) – miłośniczka jazzu, z zawodu jest mechanikiem obróbki skrawaniem. Muzyką zajmuje się hobbystycznie, w przerwach między kolejnymi studiami. Po (jak sama twierdzi) wielu latach wyrzeczeń udało jej się ukończyć wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie kończy studium przygotowania pedagogicznego. Planuje (zaraz po powrocie z Kuby) podjąć studia na wydziale Filozofii… Przyjaciele (ci najbardziej złośliwi) przewidują, że edukację skończy na… Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Justyna Pustuła (Kielce) - urodziła się w Końskich, w latach 1999–2005 uczęszczała do Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Społecznych Szkół i Ognisk Artystycznych w Kielcach – filia w Stąporkowie. W 2005 r. rozpoczęła naukę w Autorskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej I i II st. im. K. Komedy w Warszawie. Jako uczennica tej szkoły brała udział w wielu okolicznościowych koncertach organizowanych w warszawskich klubach „Remont” oraz „Piwnica pod Harendą”. Już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie muzyką, brała udział w wielu różnych festiwalach i konkursach wokalnych, m.in. w konkursie Radia Kielce „Śpiewające telefony”, gdzie dotarła do finału.

Matylda Stanejko (Olsztyn) - pierwsze lekcje śpiewu pobierała już jako ośmiolatka w szkole muzycznej „Yamaha” w Olsztynie. W 2006 roku zaczęła grać w olsztyńskim musicalu „Noc w środku dnia” autorstwa Anny Dramowicz. Wspólnie z Basią Raduszkiewicz wystąpiła w projekcie „Papierek od chaosu” również autorstwa A. Dramowicz. Ma za sobą kilka konkursów i liczne warsztaty. Przeniosła się do Warszawy, aby móc się dalej rozwijać wokalnie i aktorsko. Uczęszcza do „Akademii Rozwoju Talentów”, gdzie jest pod opieką Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego.

Basia Kamrowska – w tym roku skończy 18 lat. Mieszka w Osielsku, ale uczy się w I LO w Bydgoszczy. Od 3 lat pobiera lekcje śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku. Jest laureatką kilku konkursów na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich. Swoje umiejętności wokalne prezentowała w programie

I Bydgoskie Warsztaty Wokalne – Jazz i Muzyka Rozrywkowa odbywają się w dniach od 27 kwietnia do 2 maja 2011r. Organizatorem warsztatów jest Instytut Rozwoju osobistego „st.ART" we współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Polskim Radiem PIK. Prowadzącymi są Joanna Żółkoś-Zagdańska (nauczyciel śpiewu jazzowego i rozrywkowego na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w AM w Bydgoszczy) oraz Janusz Szrom (wokalista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog). Uczestnicy warsztatów pracować będą z akompaniatorami i aranżerami – Michałem Szlempo i Piotrem Dąbrowskim

Zwieńczeniem warsztatów jest Koncert Finałowy, który odbędzie się 2 maja 2011r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia PIK (koncert rejestrowany audio i video). W koncercie wystąpią uczestnicy warsztatów oraz instruktorzy z towarzyszeniem sekcji w składzie: Michał Szlempo oraz Piotr Dąbrowski - fortepian, instrumenty klawiszowe, Michał Rybka - gitara basowa, Błażej Gawliński - perkusja.

Pomysł zorganizowania w Bydgoszczy warsztatów wokalnych zrodził się niedługo po uruchomieniu na bydgoskiej Akademii Muzycznej nowego kierunku – „jazz i muzyka estradowa”. Organizatorki warsztatów – Małgorzata Żurańska-Wilkowska i Agnieszka Puza – zainteresowały ideą warsztatów dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej AM w Bydgoszczy – prof. Janusza Staneckiego. Nowopowstały kierunek może stać się wizytówką Bydgoszczy, wprowadzić kolejne zmiany w muzycznym życiu miasta. Z roku na rok przybywa ludzi zainteresowanych muzyką jazzową. Panuje specyficzny dla jazzu klimat, który przyciąga wspaniałych muzyków. Na jazzową markę miasta pracuje nie tylko Akademia Muzyczna. Od lat dba o nią także Józef Eliasz, który prowadzi w
Bydgoszczy klub „Eljazz” i organizuje Bydgoszcz Jazz Festival, poza nim Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy (Drums Fuzje, poniedziałkowe jam session) oraz Pałac Młodzieży (Bydgoszcz Big Band Festiwal). Do tej oferty dołączamy sześciodniowe „Bydgoskie Warsztaty Wokalne – Jazz i Muzyka Rozrywkowa”.

DODATKOWE ATRAKCJE
W programie warsztatów oprócz zajęć wokalnych prezentacja „Jak pozować do zdjęć” połączona z indywidualną sesją zdjęciową oraz zajęcia na temat kreowania wizerunku artysty w Internecie, w tym indywidualne konsultacje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto