Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porady dla wolontariuszy i ofiarodawców XIX Finału WOŚP

Marta Czarnecka
Marta Czarnecka
Jak rozpoznać wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jak kwestować, by uniknąć napadu i kradzieży puszki? Przeczytaj kilka wskazówek!

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza.

Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć "serduszkową" pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i hologram. Każdy identyfikator musi być zalaminowany. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.

Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane "serduszkowe" naklejki.

Jeśli pojawi się podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, policja prosi o kontakt. W czasie XIX Finału WOŚP na ulicach miast i wsi naszego województwa pojawi się zwiększona ilość patroli policyjnych.


Porady dla wolontariuszy:

  1. Zadbaj o swoją wygodę! Kwestujesz na świeżym powietrzu, więc pamiętaj o ciepłym ubiorze. Niezbędny będzie również termos z gorącą herbatą, który możesz wrzucić do plecaka.

2. Pamiętaj o bezpieczeństwie! Chodź zawsze w towarzystwie innego wolontariusza i omijaj miejsca, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu. Szczególnie ważne jest, abyś wracając do Twojego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszał się w grupie, korzystaj z pomocy znajomych, bliskich. Unikaj prowadzenia zbiórek w środkach komunikacji publicznej.

3. Weź smycz! Powiesisz na niej identyfikator, który upoważnia Cię do kwestowania dla WOŚP.

4. Pamiętaj o dokumentach! W każdej chwili możesz zostać poproszony o okazanie dowodu tożsamości przez straż miejską lub policję.

5. Zadbaj o kontakt! Weź ze sobą telefon komórkowy, dzięki któremu będziesz mógł komunikować się ze sztabem.

6. Nie dyskutuj z niezainteresowanymi! Pamiętaj, jaki jest cel Twojej pracy. Nie reaguj na zaczepki i wyzwiska - podczas Finału reprezentujesz sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli ktoś nie chce wrzucić pieniędzy do puszki - nie nalegaj!

7. Pilnuj swojej puszki! Pod żadnym pozorem nie przekazuj swojej puszki obcej osobie. Nawet najsympatyczniejsi ludzie mogą okazać się złodziejami!

8. Wytnij serduszka! Przed Finałem warto poświęcić chwilę na wycięcie serduszek, które będziesz rozdawał w zamian za pieniądze wrzucone do puszki.

9. Proś o pomoc! Jeśli będzie już późno, a Ty będziesz z dala od sztabu, zadzwoń na policję lub straż miejską. Odwiozą Cię do wyznaczonego miejsca!

10. Uśmiechaj się! Wolontariusz WOŚP to człowiek pozytywnie zakręcony!

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto