Skromne otwarcie wielkiej Trasy Uniwersyteckiej
Nowa linia autobusowa nr 57 będzie kursowała na trasie: Błonie – Ks. Schulza – Stawowa – Wysoka – Połtyna – Piękna – Solskiego – Wojska Polskiego – Trasa Uniwersytecka – Ogińskiego – Sułkowskiego – Czerkaska – Powstańców Warszawy – Zaświat – Zygmunta Augusta – Dworzec Główny.
Przewidywana dla niej częstotliwość - co 30 minut w ciągu dnia powszedniego oraz wolnego. W godzinach wieczornych oraz w dni wolne w godzinach rannych autobusy będą kursowały z częstotliwością co 40 minut.
- Na odcinku Dworzec Autobusowy – Dworzec Główny rozkłady jazdy linii nr 57 i 80 zostały skoordynowane tak, aby zabezpieczyć zwiększające się potrzeby przewozowe rozbudowującego się rejonu os. Zawisza oraz Szpitala Wojskowego. Na wspólnym odcinku autobusy linii nr 57 i 80 będą kursowały przemiennie, co 15 – 20 minut. Uruchomienie linii nr 57 umożliwi również poprawę dostępności do usług komunikacji miejskiej w rejonie os. Jary i Błonie. Przewidujemy, że linia pozwoli również odciążyć linię autobusową nr 79 na najbardziej wykorzystanym odcinku: Piękna - Solskiego - Wzgórze Wolności - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
Dotychczasowa nazwa przystanku dla linii nr 2, 53, 66, 69, 79 i 31N z Wojska Polskiego/Chorwacka zostanie zmieniona na Wojska Polskiego/Trasa Uniwersytecka.
Przystanki dla linii 57
KIERUNEK: DWORZEC GŁÓWNY | KIERUNEK: BŁONIE |
Błonie (stanowisko linii nr 92) Ks. Schulza / Stawowa Stawowa / Władysława IV Wysoka / Koszarowa Piękna / Szubińska Solskiego / Kossaka Solskiego / Bielicka Solskiego / Ugory Rondo Kujawskie Tr. Uniwersytecka / Wojska Polskiego Dworzec Autobusowy Ogińskiego / Moniuszki Sułkowskiego / UKW Sułkowskiego / Kamienna Czerkaska / Sułkowskiego Powst. W-wy / Gdańska Powst. W-wy / Szpital Wojskowy Powst. W-wy / Skromna Zaświat / Cmentarz Zaświat / Artyleryjska Dworzec Główny (stanowisko II) | Dworzec Główny (stanowisko II) Zaświat / Artyleryjska Zaświat / Cmentarz Powst. W-wy / Skromna Powst. W-wy / Szpital Wojskowy Czerkaska / Gdańska Czerkaska / Sułkowskiego Sułkowskiego / Kamienna Ogińskiego / UKW Rondo Wielkopolskie Dworzec Autobusowy (ul. Ogińskiego) Wojska Polskiego / Tr. Uniwersytecka Rondo Kujawskie Solskiego / Ugory Solskiego / Bielicka Solskiego / Kossaka Połtyna / Szubińska Stawowa / Władysława IV Ks. Schulza / Stawowa Błonie (stanowisko linii nr 92) |
AGW
Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?