Szczypiorniści bez szans na awans

Marta Czarnecka
W sobotę bydgoscy piłkarze ręczni przegrali z zespołem KSPR Gwardii Koszalin 36:33 (20:14) i tym samym zaprzepaścili szansę na awans do zaplecza ekstraklasy.

Od początku meczu podopieczni trenera Andrzeja Kaczorowskiego popełniali bardzo dużo indywidualnych błędów technicznych, co skrzętnie wykorzystywali znakomicie przygotowani gwardziści, kontrując rywali raz po raz. Do walki próbowali poderwać swoich kolegów Przemysław Wójtowicz – strzelec dwóch pierwszych bramek dla AZS-u, oraz Łukasz Płosiński. Jednak do 15 minuty gospodarze spokojnie prowadzili grę i nie pozwalali bydgoszczanom odrobić przewagi zdobytej już na początku spotkania. Kluczowym momentem meczu okazały się dwie kary AZS-u. Jako pierwszy na ławkę zszedł Marek Kozłowski, chwilę później Łukasz Płosiński. Pozostała czwórka nie mogła poradzić sobie na boisku, tracąc cztery bramki pod rząd. W tym momencie stan meczu to 15:7. Bydgoszczanom udało się do końca pierwszej połowy zmniejszyć różnice bramek do sześciu (20:14).

Po przerwie goście mieli kilka okazji by doprowadzić do bardziej wyrównanego wyniku, jednak nie trafiali z bardzo dogodnych pozycji. W 42 minucie udało im się dogonić rywali na 3 bramki (25:22), jednak od tego momentu zespół Gwardii Koszalin złapał drugi oddech i ponownie systematycznie zwiększał swoją przewagę. Trener szczypiornistów z grodu nad Brdą zdecydował, aby jego zawodnicy zagrali w obronie "każdy swego", jednak i to nie poskutkowało na dobrze zgranych koszalinian. Pod koniec spotkania z dobrej strony pokazał się prawy rozgrywający Tomasz Burliński, który okazał się również najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u.

W meczu zabrakło tego, co w poprzednich spotkaniach wychodziło bydgoszczanom bardzo dobrze – twardej gry w obronie i wyprowadzanych z tych sytuacji kontrataków. Do tej pory, w większości spotkań, najwięcej bramek rzucali skrzydłowi. Tym razem ich zdobycz bramkowa nie wyglądała zbyt okazale: Łukasz Wiśniewski trafiał do bramki przeciwników czterokrotnie, natomiast Jarosław Knopik oraz Mariusz Łukasiewicz nie znaleźli recepty na pokonanie bramkarza gwardzistów.

KSPR Gwardia Koszalin – KU AZS UKW Bydgoszcz 36:33 (20:14)