MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wygląda wieża widokowa w Kurzętniku nieopodal Brodnicy. Zdjęcia robią wrażenie!

OPRAC.: (iwo)
Wieża widokowa w Kurzętniku (nieopodal Brodnicy w Kujawsko-Pomorskiem) czynna jest codziennie w godz. 10-18. Zwiedzanie trwa około półtorej godziny. Po drodze zorganizowano przystanki z ciekawostkami lokalno-historycznymi. W okresie zimowym działają tu dodatkowo trasy narciarskie. Jakie są widoki z wieży na Kurzej Górze? Zobacz na kolejnych slajdach >>>
Wieża widokowa w Kurzętniku (nieopodal Brodnicy w Kujawsko-Pomorskiem) czynna jest codziennie w godz. 10-18. Zwiedzanie trwa około półtorej godziny. Po drodze zorganizowano przystanki z ciekawostkami lokalno-historycznymi. W okresie zimowym działają tu dodatkowo trasy narciarskie. Jakie są widoki z wieży na Kurzej Górze? Zobacz na kolejnych slajdach >>>ze zbiorów Kurza Góra Ski & Bike park
Szukając niezwykłych atrakcji na wakacje 2024, warto zwrócić uwagę na wieżę widokową w Kurzętniku, położoną nieopodal Brodnicy. Ta imponująca konstrukcja, sięgająca ponad 35 metrów wysokości, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na malownicze okolice Warmii i Mazur.

Kurzętnik - perła północnej Polski

Kurzętnik, choć znany głównie z tras narciarskich przyciągających zarówno początkujących, jak i doświadczonych miłośników białego szaleństwa, skrywa w sobie więcej atrakcji. Jedną z nich jest wieża widokowa, która stanowi nową propozycję dla odwiedzających ten region.

Zbudowana na wzór słynnej wieży w Krynicy Górskiej, przyciąga uwagę nie tylko wysokością, ale i unikalną konstrukcją. Wykonana z robinii akacjowej, z długością ścieżki prowadzącej na szczyt przekraczającą 2000 metrów, zapewnia niezapomniane wrażenia każdemu, kto zdecyduje się na jej zdobycie. Dostępność dla osób niepełnosprawnych to kolejny atut, który wyróżnia Kurzętnicką wieżę na tle innych atrakcji turystycznych.

Wieża widokowa w Kurzętniku to nie tylko atrakcja turystyczna

To też przykład zastosowania innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Belki poziome, pionowe i skośne połączone bez użycia stalowych łączników tworzą unikalny konstrukcyjny węzeł, rzadko spotykany w polskiej architekturze.

Otoczona przez trzy trasy narciarskie wieża została wyposażona w specjalne mosty, umożliwiające podziwianie zimowego czy letniego krajobrazu z zupełnie nowej perspektywy. Długa na dwa kilometry ścieżka z łagodnym nachyleniem, wzbogacona o tarasy widokowe i instalacje edukacyjne, opowiada historię średniowiecznego Kurzętnika, zapewniając jednocześnie niezapomniane widoki.

Kurzętnik i jego okolice - miejsce pełne atrakcji

Kurzętnik, położony w malowniczym otoczeniu rzeki Drwęcy, oferuje więcej niż tylko wieżę widokową. Ruiny średniowiecznego zamku, spływy kajakowe jedną z najpiękniejszych polskich rzek oraz Wyspa Mew w Nielbarku to tylko niektóre z atrakcji, które warto odkryć, odwiedzając ten region. Dzięki bogatej historii i unikalnemu krajobrazowi, Kurzętnik i jego okolice stanowią idealne miejsce na wypoczynek dla każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą i kulturą.

Planując wizytę na wieżę widokową w Kurzętniku, warto pamiętać, że jest ona dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach 10-18. Ponad 50 złotych trzeba jednak zapłacić za bilety.

Zwiedzanie, trwające około półtorej godziny, to nie tylko okazja do podziwiania widoków, ale i zgłębiania lokalnych legend oraz historii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto