MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kujawsko-Pomorskie - Oto najpopularniejsze nazwy miejscowości w regionie - lider jest na mapie 14 razy!

DAN
Opracowanie:
W naszej galerii zobaczycie, gdzie znajdują się najpopularniejsze nazwa wsi w województwie kujawsko-pomorskim. Lider na mapie regionu występuje aż 14 razy >>>>
W naszej galerii zobaczycie, gdzie znajdują się najpopularniejsze nazwa wsi w województwie kujawsko-pomorskim. Lider na mapie regionu występuje aż 14 razy >>>>Google Street View
Kujawsko-Pomorskie to region bogaty w malownicze wsie, które stanowią nieodłączny element krajobrazu. Nasze badania ujawniły, które nazwy miejscowości są najbardziej popularne wśród kujawsko-pomorskich wsi. Liderem okazała się nazwa pojawiająca się aż 14 razy! Zapraszamy do poznania TOP 5 najczęściej występujących nazw oraz innych ciekawostek dotyczących wsi w tym regionie.

Kujawsko-Pomorskie to województwo, które może poszczycić się imponującą liczbą wsi. Łącznie na jego terenie znajduje się 3574 miejscowości wiejskich, z czego 2 245 leży na terenie gmin wiejskich, a pozostałe 1 329 na terenie gmin miejsko-wiejskich. Ta różnorodność świadczy o bogatej historii i kulturze regionu, a także o zróżnicowanym krajobrazie, który sprzyja rolnictwu i turystyce.

Powiat mogileński - serce wiejskiego życia

Wśród gmin kujawsko-pomorskiego wyróżnia się Mogilno, położone na południu województwa, które z dumą nosi miano gminy z największą liczbą wsi. Liczy ono aż 82 miejscowości wiejskie, co stanowi znaczący kontrast w porównaniu z gminą Wielka Nieszawka, gdzie znajduje się zaledwie 6 wsi. Ta różnica pokazuje, jak bardzo zróżnicowany jest region pod względem geograficznym i demograficznym.

Białe Błota - gigant wśród wsi

Białe Błota to największa wieś w Kujawsko-Pomorskiem, licząca 6408 mieszkańców. Wraz z Osielskiem, Łochowem, Niemczem, Czernikowem, Lubiczem Górnym, Głogowem, Brzozą oraz Lubiczem Dolnym, tworzy listę dziesięciu największych wsi regionu. Te miejscowości są dowodem na to, że wiejskie tereny kujawsko-pomorskiego tętnią życiem i dynamicznie się rozwijają, przyciągając nowych mieszkańców.

Najczęściej występujące nazwy miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim

Wśród nazw wsi w Kujawsko-Pomorskiem, pewne powtarzają się wyjątkowo często. Liderem jest "Nowa Wieś", która występuje aż 14 razy. Na kolejnych miejscach znajdują się: "Dąbrówka" z 12 wystąpieniami, "Janowo" z 9, "Józefowo" oraz "Nowy Dwór", obie z 8 wystąpieniami. Te popularne nazwy są świadectwem pewnych tradycji w nazywaniu miejscowości oraz odzwierciedlają charakterystyczne dla regionu cechy środowiska naturalnego i historii.

W naszej galerii zobaczycie, gdzie znajdują się najpopularniejsze nazwa wsi w województwie kujawsko-pomorskim. Lider na mapie regionu występuje aż 14 razy.

Przy tworzeniu tego artykuły korzystaliśmy z danych zebranych przez portal polskawliczbach.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto