MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają wiosenne porządki i przygotowania do sezonu na placach zabaw w Bydgoszczy

JW
Na popularny plac na Wyspie Młyńskiej dzieci będą mogły powrócić na przełomie kwietnia i maja.
Na popularny plac na Wyspie Młyńskiej dzieci będą mogły powrócić na przełomie kwietnia i maja. Dariusz Bloch
Chociaż aura na razie nie rozpieszcza, na placach zabaw w Bydgoszczy widać coraz więcej dzieci. Choć sezon jeszcze w pełni się nie rozpoczął, to dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem. W mieście trwają prace porządkowe i konserwacyjne, by użytkowanie placów zabaw było bezpieczne.

Prace przy placach zabaw: Bezpieczeństwo jako priorytet

Barbara Bernasińska, prezes zarządu Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, podkreśla, że wiosną szczególną uwagę poświęca się pracom zewnętrznym przy nieruchomościach, pracownicy spółdzielni dbają również o place zabaw. Malowanie, sprzątanie oraz wymiana piasku w piaskownicach to tylko niektóre z zadań, które mają zapewnić bezpieczne warunki zabawy dla dzieci.

W zgodzie z przepisami, przeglądy placów zabaw są przeprowadzane regularnie. By użytkowanie urządzeń a placach zabaw było bezpieczne, sprawdzany jest ich stan techniczny. Marta Stachowiak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Bydgoszczy, informuje, że prace utrzymania czystości i konserwacji urządzeń są prowadzone zarówno zimą, jak i latem, z różną częstotliwością w zależności od pory roku.

Prace konserwacyjne i remonty: Utrzymanie placów w odpowiednim stanie

W ubiegłym roku rozpoczął się remont jednego z najpopularniejszych placów zabaw w Bydgoszczy, na Wyspie Młyńskiej. Środki na prace pochodzą zarówno z budżetu miasta, jak i z BBO. Rzeczniczka przekazuje, że plac zostanie udostępniony dla dzieci na przełomie kwietnia i maja.

Prace konserwacyjne i remonty są prowadzone w sposób systematyczny przez różne instytucje i spółdzielnie mieszkaniowe. Zbigniew Sokół, prezes zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, podkreśla, że awarie są niezwłocznie usuwane, a urządzenia, które nie spełniają norm bezpieczeństwa, są wyłączane z użytkowania.

Bezpieczeństwo dzieci na placach zabaw: Wymiana piasku i regularne kontrole

Tadeusz Stańczak, prezes zarządu Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, podkreśla znaczenie systematycznych kontroli placów zabaw. Wymiana piasku w piaskownicach oraz przeglądy urządzeń są przeprowadzane regularnie, aby zapewnić dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki zabawy.

– Temat wymaga troski i systematycznego monitorowania, aby wiedzieć, co dzieje się na poszczególnych placach zabaw. Tych w BSM mamy 58, z czego ponad 20 na Szwederowie. Wszystkie powstały w ostatnich kilkunastu latach. Największym zainteresowaniem cieszy się plac przy ul. Konopnickiej – ocenia Tadeusz Stańczak. Sama wymiana piasku na placach na terenie spółdzielni to koszt ok. 100 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto