Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W bydgoskim Śródmieściu powstanie nowa ulica. Jest już nazwa: Nad Portem. Znamy szczegóły

OPRAC.:
Agnieszka Kasperek
Agnieszka Kasperek
Nowa droga ma łączyć zabudowywany obecnie kwartał bydgoskiego Śródmieścia naprzeciwko Opery Nova, pomiędzy ulicami Obrońców Bydgoszczy i ul. F. Focha.
Nowa droga ma łączyć zabudowywany obecnie kwartał bydgoskiego Śródmieścia naprzeciwko Opery Nova, pomiędzy ulicami Obrońców Bydgoszczy i ul. F. Focha. UM Bydgoszcz/Warsztat Architektury
Nowa droga ma łączyć zabudowywany obecnie kwartał bydgoskiego Śródmieścia naprzeciwko Opery Nova, pomiędzy ulicami Obrońców Bydgoszczy i ul. F. Focha. Nowa ulica przejmie ruch z korkującej się w godzinach szczytu ul. E. Warmińskiego. Rady Miasta podjęła uchwałę, że nowa ulica będzie się nazywać Nad Portem.

Osiedle "Nowy Port" w Bydgoszczy

Trwają przygotowania do budowy nowej drogi. Inwestycja była konieczna ze względu na powstający w tej okolicy nowy kompleks budynków mieszkaniowych. "Nowy Port", bo tak się nazywa to osiedle, powstaje w kwartale ulic Marszałka Focha, Obrońców Bydgoszczy, Marcinkowskiego i Warmińskiego. Ma tam powstać kilkanaście budynków, a w nich około 700 mieszkań.

Nowa ulica w Bydgoszczy

Nowa ulica została wytyczona wraz z przyjęciem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w 2017 roku. W pierwszej kolejności wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Trwa przetarg na wybór wykonawcy tego zadania. Kolejny etap to budowa infrastruktury drogowej typowej dla Śródmieścia. Ma to być zielona aleja ze szpalerem drzew i szerokimi chodnikami. Partery budynków przylegających do ulicy mają pełnić funkcje usługowo-handlowe.

"Nad Portem" - tak już kiedyś było

"Nad Portem" to nazwa historyczna, która funkcjonowała w tym kwartale przed II wojną światową. Wówczas ulica Nad Portem była przedłużeniem ulicy Marcinkowskiego na fragmencie przy Śluzie Miejskiej. Nazwa „Nad Portem” podkreśla rzeczny charakter Śródmieścia Bydgoszczy i przypomina o ścisłych związkach naszego miasta z rzeką Brdą.

Karmelicka w Bydgoszczy do przebudowy

Do rozbudowywanej Opery Nova dojechać będzie można ulicą Karmelicką. Ze względu na przewidywany większy ruch konieczna jest przebudowa ulicy. Częścią inwestycji jest m.in. budowa dwukondygnacyjnego, podziemnego parkingu od strony ul. Karmelickiej. Na jego dachu zaplanowano zieleń, także dosadzenie drzew.

Źródło: UM Bydgoszczy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto