74. MP seniorów w tenisie Dwaj panowie B...

słac.
Beniamin Budziak i Adam Bukiel z bydgoskiej Polonii zakwalifikowali się do 1/8 finału turnieju głównego mężczyzn 74. indywidualnych mistrzostw Polski seniorów, które odbywają się na kortach w Bydgoszczy.

Obaj na swoją korzyść rozstrzygnęli mecze: Budziak - 6:2, 6:4 z Michałem Piękosiem (Górnik Bytom, Bukiel - 6:2, 6:4 z Tomaszem Zarzecznym (Legia Warszawa). Dzisiejszymi rywalami bydgoskich tenisistów będą: Budziaka - Krzysztof Kwinta (AZS Poznań), Bukiela natomiast zwycięzca singlowej pary Piotr Szczepanik (Warszawianka) - Roman Wyprzał (Olimpia Poznań). W ciekawszych, pojedynkach Bartłomiej Dąbrowski (MKT Łódź, nr 1) pokonał 6:4, 6:1 Bojana Szumańskiego (DTT Dąbrowa Górnicza), Krystian Pfeiffer (AZS Poznań) wygrał 6:1, 6:3 z Wojciechem Milewskim (Warszawianka).
W turnieju deblistów Jakub Kmita, Wojciech Owsiak (Start/Wisła Toruń) pokonali w 1/8 finału duet Michał Jordan, Grzegorz Zgoła (AZS Poznań).

Do 1/4 finału awansował także bydgosko-poznański debel Beniamin Budziak, Krystian Pfeiffer, którzy walkowerem wygrali z Krystianem Bigałowskim , Piotrem Miśkiewiczem (KKT Wrocław).