Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz Buskers Festival 2010 [zapowiedź]

MM Bydgoszcz
MM Bydgoszcz
Trzydniowy Bydgoszcz Buskers Festival to wydarzenie, podczas którego ulice miasta ożywią artyści z różnych stron świata: m.in. akrobaci, klauni, muzycy.

W dniach 1-3 lipca 2010 w centrum miasta (przy ul. Mostowej i w Focus Mall) będzie wesoło za sprawą twórców z Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Austrii, USA i Polski.

Na Bydgoszcz Buskers Festival 2010 wystąpią:

Teatr Dar - autorski, offowy, profesjonalny, niezależny teatr pantomimy, tańca i słowa, który kształtuje swój repertuar w oparciu o osobiste przeżycia i fundamentalne wartości człowieka. Od początku był tworzony gorącym sercem pełnym marzeń i wyobrażeń o teatrze niepowtarzalnym. W swych sztukach porusza się na płaszczyznach duchowości, krocząc na scenie pomiędzy dobrem a złem, dotykając ciemności tylko po to, by unosić jej kurtynę …jednocześnie wpuszczając tam promienie światła i tym samym ofiarowując człowiekowi promień nadziei na lepsze jutro.

Cool Kids - grupa cyrkowa Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. W programie ich występów znaleźć można różne elementy sztuki cyrkowej: żonglerkę, akrobatykę, ekwilibrystykę, iluzję i clownadę. Grupa brała udział w wielu festiwalach artystycznych dla młodzieży i dzieci, m.in. w Cieszynie i Goleniowie. Dużym osiągnięciem był udział w V Europejskim Festiwalu Cyrków Młodzieżowych „Bez granic” w Berlinie w 2005 roku i w III Europejskim Festiwalu Teatrów Ulicznych i Cyrków w Dreźnie w 2008 roku. W latach 2006-2008 cyrk reprezentował województwo kujawsko-pomorskie, promując polską kulturę podczas Wigilijnych Spotkań z Polską w Poczdamie.

Mike Mariott - wokalista, gitarzysta, kompozytor, „człowiek-orkiestra” z Anglii. Zagrał ponad 5000 koncertów na całym świecie. Znakomite interpretacje standardów folkowych i popowych oraz niezwykłe show sprawia, że swoją osobą potrafi zafascynować każdą publiczność. Ponadto, potrafi zagrać na nawet 8 instrumentach jednocześnie!

Lucy Lynn - Austriaczka, która od 2000 roku mieszka w przerobionym na camping busie, przemierzając Europę wzdłuż wszerz. Realizuje w ten sposób swoje pasje: podróże, przebywanie blisko natury, poznawanie nowych miejsc i ludzi... a przede wszystkim sprawianie radości wszystkim których spotka na swojej drodze, szczególnie dzieciom. Na Bydgoszcz Buskers Festiwal zawita ze swoim specjalnym programem warsztatów dla dzieci, w którym znajdzie się miedzy innymi nauka rzemiosła artystycznego i żonglerki.

Folk Strit Trio
- jednoosobowa orkiestra Zygmunta Pyzika, gitarzysty, perkusisty i harmonijkarza z Małopolski. Grając na harmonijce, akompaniuje sobie gitarą oraz własnoręcznie wykonaną perkusją, którą przy pomocy systemu dźwigni i sznurków operuje za pomocą nóg. Jest jednym z niewielu autentycznych, wędrownych muzyków folkowych w naszym kraju. Folk-Strit Trio na Bydgoszcz Buskers Festival gościć będziemy już 3. raz, a jego występy niezmiennie wzbudzając duże zainteresowanie bydgoszczan w każdym wieku.

Agnieszka Kaćma - wybitna polska flecistka, urodzona w rodzinie artystycznej. Po ukończeniu Akademii Muzycznej we Wrocławiu kształciła się w Paryżu. Aktywnie uczestniczyła w kilkunastu europejskich kursach mistrzowskich, członek jury egzaminów w konserwatoriach muzycznych Ile de France, profesor fletu- Conservatoire Internationale de Musique w Paryżu. Koncertuje w kraju i zagranicą, nagrywa dla radia i telewizji w Polsce i Francji. Pomimo otwartych drzwi do najznamienitszych sal koncertowych Europy, Agnieszka Kaćma już po raz trzeci przyjęła zaproszenie na Bydgoszcz Buskers Festival, by tutaj, w centrum Bydgoszczy, wystąpić dla bydgoszczan i przybyłych do naszego miasta turystów.

Natasha McGhie - artystka uliczna a Anglii. Szokuje publiczność niezwykłym tempem swoich pokazów, a podczas występów Natashy jest na co popatrzeć: nie brak tu żonglerki, akrobatyki (m.in. na trapezie asekurowanym przez przypadkowe osoby z publiczności!) i elementów teatru komediowego.


Teatr Małych Form
- założycielem teatru jest Mieczysław Giedrojć, aktor mim, monodramista, klaun. Rozpoczął swoją praktykę sceniczną w koszalińskim teatrze BLIK. Współpracował z wieloma teatrami, pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie, wykonując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne i realizując ruch sceniczny do przedstawień polskich autorów. W ostatnich latach współtworzy i prezentuje artystyczne programy profilaktyczne, z których jeden został wykorzystany w projekcie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Na festiwalu zaprezentuje program pt. „Ja-klaun”.

Dosole-Desole
- polsko- francuski duet cyrkowo-muzyczny. Ich umiejętności zdają się być nieograniczone: tańczą z ogniem, żonglują, są klownami i akrobatami jednocześnie, grają na instrumentach. Na Bydgoszcz Buskers Festiwal zapowiadają wykonanie niezwykłego pokazu pt. ,,Piraci - wyspa skarbów": będzie to cyrkowo-muzyczne show, historia dwóch piratów-rozbitków, którzy przez przypadek odnajdują skarb.


Rob Lok
- artysta rewiowy, który nazywa siebie „współczesnym clownem”. Proponowana przez Roba nieprzewidywalna mieszanka błazenady i komedii oraz energetyczne, pełne wigoru popisy cyrkowe sprawiają, że jego postać jest oczekiwana i witana oklaskami na całym świecie. Na Bydgoszcz Buskers Festival zawita przy okazji promocji programu pt. „Stary facet”.

Mimi Ishidate - artystka uliczna z Japonii. Podczas występów potrafi wcielić się w wiele ról: m.in. tańczy z ogniem, jeździ na rolkach, a nawet potrafi wykonywać te czynności jednocześnie. Bydgoszczanom zaproponuje pokaz ognia oraz specjalny pogram pt. „Śmieszna, miła dziewczyna z Tokio gubi się w polskim mieście”

Enriquez Lopez - choć urodził się w Boliwii, mieszka w Kanadzie. Pozostali członkowie grupy pochodzą z Ameryki Południowej i Kuby, jest to więc prawdziwie międzynarodowy skład. A fakt, że trio to proponuje muzykę z nurtu Nowe Flamenco zdradza, że na jego występach będziemy mieć do czynienia z prawdziwą „World Music”.


Barbara Murata
- unikalne występy tej japońskiej artystki zawierają elementy dramatu, komedii i romansu, a wszystko to wyrażone za pomocą rytmu i ruchu.
Barbara doprowadza do fuzji tańca, teatrów (lalkowego i maskowego), manipuluje rekwizytami, tworząc zupełnie nowy świat pantomimy.

Bedekuś - licząca 40 członków grupa powstała w 2003 roku przy Brodnickim Domu Kultury. Podczas występów Bedekusia mamy do czynienia z akrobatyką, żonglerką, ekwilibrystyką W programie zawsze jest też iluzja, jazda na monocyklu, chodzenie na szczudłach. Grupa ma na swoim koncie liczne prezentacje artystyczne, warsztaty w kraju i zagranicą, np. w Portugalii, Hiszpanii, Holandii. W 2002 r. wygrali Międzynarodowy Festiwal w Resita w Rumunii. W 2003 r. byli bohaterami filmu dokumentalnego w TVP 1 pt. "Cyrk wita Was".

Gimbolo
- grupa cyrkowa Gimbolo powstała w roku 2005 w gimnazjum w Radzikach Dużych, przy okazji realizacji projektu „Szkoła Marzeń”.
Są mistrzami żonglerki: podczas pokazów, w ich dłoniach tańczą kolorowe koła, kule, maczugi.... jak na prawdziwą grupę cyrkową przystało, Gimbolo posiada też szczudlarzy oraz osoby jeżdżące na monocyklu, czyli rowerze z tylko jednym kołem...

Circolo - grupa od 11 już lat działa przy szkole Podstawowej w Krusinie.
W programie występów jest żonglerka maczugami, kołami i piłkami, oraz pokazy akrobatyczne. Dużym sukcesem grupy był udział w warsztatach oraz nagrodzenie gromkimi brawami podczas występu w Brukseli, w szkole cyrkowej Ecole du Cirque du Bruxells.

Zobacz też:



od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto