JANOWICZ - KUBOT [wynik] polski ćwierćfinał wygrywa Jerzyk - Wimbledon 2013

MM Bydgoszcz
Kadr
Tenis: Jerzy Janowicz pokonał Łukasza Kubota. Z jednej strony radość z powodu udziału 2 Polaków w takiej fazie wielkoszlemowego Wimbledonu 2013, z drugiej żal, że tylko jeden może awansować do półfinału. Komentatorzy podkreślają, że to i tak ogromny sukces.

RADWAŃSKA - ERRANI: ONLINE, TRANSMISJA, wynik, gdzie obejrzeć

Trzecia partia spotkania ćwierćfinału na Wimbledonie przyniosła zwycięstwo i półfinał dla Janowicza. Mecz był wyrównany, pierwszego seta wygrał Jerzy Janowicz, który posyła poteżne serwisy. Kubot jednak równiez radzi sobie bardzo dobrze. W drugim secie również Janowicz okazał się lepszy. Mecz rozpoczął się przed 17:00.

III set 6:4
II set 6:4
I set 7:5

W pierwszym meczu Polak wygrał 3:0 z Brytyjczykiem. W drugiej rundzie po I secie Stepanek poddał mecz. W drugim przeciwnikiem Janowicza był Almagro. Zagrali w piatek 28 czerwca.

W I rundzie również dobrze poradził sobie Łukasz Kubot pokonując Igora Andriejewa. W drugiej rundzie zmierzył się Darcisem. Dotarł do III rundy, gdzie pokonał B. Paire. O ćwierćfinał grał z Mannarino.

Spotkanie Janowicza w poniedziałek 1 lipca z J. Melzerem zakończyło się zwycięstwem (3:2), które daje mu ćwierćfinał - zagra z Łukaszem Kubotem.