Polonia remisuje na inaugurację, skromna wygrana drugiego Zawiszy

Mateusz Mazur
Nasze IV-ligowe drużyny w weekend rozpoczęły rozgrywki w sezonie 2014/2015. W pierwszych spotkaniach Polonia Bydgoszcz zremisowała z Notecianką Pakość 2:2 (1:1), a Zawisza II Bydgoszcz pokonał grom Osie 1:0 (0:0).

Poloniści nowe rozgrywki zainaugurowali w sobotę o godz. 11 na boisku przy ulicy Słowiańskiej. Ich rywalem był III-ligowy spadkowicz z Pakości. Początkowo spotkanie nie obfitowało w wiele emocji, a gra toczyła się raczej w środkowych rejonach boiska. Dopiero na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy obie jedenastki przeprowadziły skuteczne ataki. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, którzy w 40. minucie pokonali Piotra Świetlika. Tuż przed gwizdkiem sędziego do remisu doprowadził Robert Sawicki, który perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego.

Druga połowa rozpoczęła się od śmiałych ataków ekipy z Bydgoszczy. Niestety,w końcowych fazach akcji, brakowało dobrego wykończenia. Na domiar złego Poloniści musieli drugi raz gonić wynik, po tym jak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Notecianka drugi raz wyszła na prowadzenie. Bydgoszczanom udało się jednak, po raz drugi, doprowadzić do wyrównania, a golkipera gości pokonał wprowadzony chwilę wcześniej Maciej Plewiński. Ostatecznie pierwszy mecz "biało-czerwonych" kończy się podziałem punktów.

Polonia Bydgoszcz - Notecianka Pakość 2:2 (1:1)
Bramki dla Polonii: Sawicki (45.), Plewiński (85.)

Polonia: Świetlik - Dusza, Błaszkiewicz, Wolski, Sarnowski - Sawicki, Januszewski (77. Plewiński), Stolarski (63. Onysk), Wrzos (88. Kałek) - Laskowski, Szcześniak (90+2. Koźbiał)

Trzy punkty na trudnym terenie w Osiu wywalczyli natomiast piłkarze drugiego Zawiszy. Po pierwszej, bezbramkowej połowie w drugiej szalę zwycięstwa na korzyść bydgoskiej drużyny przelał Jakub Łukowski, który w 64. minucie precyzyjnie umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z rzutu wolnego. Wcześniej przedwcześnie boisko opuścił Damian Ciechanowski, który w szybkim odstępie czasu otrzymał od sędziego dwie żółte kartki. Na szczęście podopiecznym Hermesa udało się utrzymać do końca meczu korzystny wynik i udanie zainaugurować sezon.

Grom Osie - Zawisza II Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramka dla Zawiszy II: Łukowski (64.)

Zawisza II: M. Ługowski - Ciechanowski, Januszewski, Kaniecki (46. Polkowski), Gołdyn - Melnyk, Cywiński, J. Łukowski, K. Kamiński (46. Chyrek), Born (87. Nawrocki) - Gajewski