Turniej Kyokushin Karate. Bydgoscy zawodnicy wywalczyli medale!

red
Stoją od lewej: Marcin Dobczyński, Jakub
Bujnicki, trener BKSzW, Maciej Walczak, Paweł Olszak
Stoją od lewej: Marcin Dobczyński, Jakub Bujnicki, trener BKSzW, Maciej Walczak, Paweł Olszak Bydgoski Klub Sztuk Walki
5 listopada do Szczecina zjechali się zawodnicy i sympatycy sztuk walki. Aż 340 zawodników wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina "KYOKUSHIN CHALLENGE". Również zawodnicy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki zaznaczyli swoją obecność na turnieju.

Zawodnicy z Bydgoszczy przyjechali dzień przed zawodami, aby zwiedzić tamtejsze atrakcje turystyczne, między innymi Zamek Książąt Pomorskich, siedziba rodu Gryfitów władców Księstwa Pomorskiego.

Zawody były przeprowadzone na wysokim poziomie.
Jakub Bujnicki jako pierwszy z bydgoskich zawodników rozpoczął rywalizację z sukcesami: wywalczył trzecie miejsce na podium w kategorii 12-13 lat, -45 kg.
Paweł Olszak musiał stoczyć ciężkie dogrywki, aby stanąć na zasłużonym trzecim miejscu podium w kategorii 16-17 lat,+75 kg.
W tej samej kategorii wiekowej i wagowej Maciej Walczak toczył boje nie tylko z przeciwnikami w czystej walce, lecz również z wielokrotnymi przewinieniami z ich strony. Został parokrotnie kopnięty poniżej pasa, ból mógł go osłabić w walce finałowej, w której ostatecznie jednak wywalczył drugie miejsce.
Po raz pierwszy w zawodach kyokushin swoje umiejętności sprawdzał Marcin Dobczyński, startujący w seniorach w kategorii OPEN, bez podziału na wagę. Gromił swych rywali goniąc ich po macie, stanął na najwyższym stopniu podium.

Sukcesy zawodników to ogromna radość dla kadry instruktorskiej klubu.