Zgony w Kujawsko-Pomorskiem W 2021 roku i 5 lat temu - porównujemy poszczególne miesiące [zdjęcia]

Michał Sierek
Michał Sierek
Rok 2021 był najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów w Polsce od czasu zakończenia II wojny światowej. W Polsce w ubiegłym roku zmarło ponad pół miliona osób, a w samym województwie kujawsko-pomorskim ponad 28 tysięcy. Porównujemy dane z 2021 roku z tymi sprzed pięciu lat. 

● Jaka była różnica w zgonach w poszczególnych miesiącach 2021 i 2016 roku? Ile osób więcej umarło jeśli porównamy te dwa lata? Zobacz na grafikach. ▶
Rok 2021 był najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów w Polsce od czasu zakończenia II wojny światowej. W Polsce w ubiegłym roku zmarło ponad pół miliona osób, a w samym województwie kujawsko-pomorskim ponad 28 tysięcy. Porównujemy dane z 2021 roku z tymi sprzed pięciu lat. ● Jaka była różnica w zgonach w poszczególnych miesiącach 2021 i 2016 roku? Ile osób więcej umarło jeśli porównamy te dwa lata? Zobacz na grafikach. ▶ Archiwum Polska Press
Udostępnij:
Rok 2021 był najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów w Polsce od czasu zakończenia II wojny światowej. W Polsce w ubiegłym roku zmarło ponad pół miliona osób, a w samym województwie kujawsko-pomorskim ponad 28 tysięcy. Porównujemy dane z 2021 roku z tymi sprzed pięciu lat. Jaka była różnica w zgonach w poszczególnych miesiącach 2021 i 2016 roku? Ile osób więcej umarło jeśli porównamy te dwa lata? Zobacz na grafikach.

ZOBACZ WIDEO: 500 plus. Od lutego 2022 nowy nabór - wnioski tylko online

  • Statystyki, które znajdują się w tym artykule pochodzą z rządowego portalu dane.gov.pl, a pozyskane zostały z Rejestru Stanu Cywilnego.

Polska zmaga się z epidemią koronawirusa i niestety nasz kraj wypada bardzo źle, jeśli chodzi o liczbę nadmiarowych zgonów na tle innych państw. W 2021 roku w Polsce zmarło 520 921 osób. To najtragiczniejsze dane od zakończenia II wojny światowej.

Dla porównania pięć lat temu, w 2016 roku, liczba zgonów w Polsce wyniosła 390 636. To o 130 285 zgonów mniej niż w 2021 roku.

Jak dane przedstawiają się w województwie kujawsko-pomorskim? Zobacz na grafikach:

Zgony w Polsce - tragiczne dane

Tak tragiczne liczby są oczywiście wynikiem zgonów spowodowanych COVID-19 (w Polsce liczba udokumentowanych przypadków przekroczyła już 100 tysięcy), ale również trudnościami, jakie przeżywa służba zdrowia, a które pandemia uwypukliła. Zwrócił na to uwagę Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek, który w liście do ministra zdrowia z 17 stycznia napisał, iż "powstały w Polsce problem zwiększonej umieralności na COVID-19 w porównaniu do innych krajów, jest złożony oraz zakorzeniony w słabości i niewydolności systemu opieki zdrowotnej".

- System ten musi się ponadto mierzyć z nierozwiązanymi dotychczas i nawarstwiającymi się problemami, m.in. kadrowymi, niedofinansowania, zaopatrzeniem w sprzęt czy dostępnością świadczeń - zauważył Marcin Wiącek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Zgony w Kujawsko-Pomorskiem W 2021 roku i 5 lat temu - porównujemy poszczególne miesiące [zdjęcia] - Nakło nad Notecią Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie