Zwycięstwa Chemika i BKS-u

Mateusz Mazur
W lidze okręgowej Chemik Bydgoszcz zdobył trzy punkty po pokonaniu Legii Chełmża. W A-klasie BKS okazał się lepszy od Krajny Sępólno Krajeńskie.

Spotkanie z Legią rozpoczęło się fatalnie dla Chemika, który już w 4. minucie stracił bramkę. W kolejnych minutach bydgoszczanie starali się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im skuteczności. W drugiej połowie szybko czerwony kartonik obejrzał bramkarz chełmżan za faul w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Robert Kawałek. Kilka chwil później na 2:1 podwyższył Adrian Raszka. takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Po zwycięstwie Chemik na na koncie 16 punktów i w ligowej tabeli ustępuje tylko zespołowi Naprzód Jabłonowo Pomorskie.

Legia Chełmża - Chemik Bydgoszcz 1:2 (1:0)
Bramki dla Chemika: Kawałek (52.-k.), Raszka (58.)
Chemik: Tatera - Frasz, Rudziński, Raszka, Jarzembowski - Lengling (85. Krajewski), Rakowski, Rysiewski, Olszewski - Kawałek (78. Tokarski), Kardasz (90. Wojciechowski)

Po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa trzy punkty na swoje konto zapisał BKS Bydgoszcz. Gole dla Budowlanych strzelili Artur Dunaj i Patryk Nawrocki. Dzięki temu zwycięstwu zespół Sławomira Bigalke jest trzeci w tabeli bydgoskiej A-klasy i traci trzy oczka do liderującej Fali Świekatowo.

Krajna Sępólno Krajeńskie - BKS Bydgoszcz 0:2
Bramki dla BKS-u: Dunaj, Nawrocki
BKS: Zalewski - Jakoby, Kozłowski, Rydzyński, Włodarczyk - R. Kostkowski (72. Nawrocki), Cygański, M. Kostkowski, Muszyński (87. Nalaskowski), Dunaj - Lewandowski (55. Gronkowski)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani