Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Festiwal Nauki 2013

Redakcja
archiwum/Łukasz Jędrzejczak
Największa edukacyjna impreza w Bydgoszczy odbędzie się w tym roku 22 - 25 maja. Będzie sporo nowości i Dzień ECO-aktywnych. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Tu nauki można dotknąć, spróbować, przetestować, zaobserwować. Na pewno nie można się nudzić. Bydgoski Festiwal Nauki przygotowują Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Organizatorzy przygotowali w tym roku aż 607 propozycji.

Program z podziałem na ścieżki na każdy z festiwalowych dni jest dostępny na stronie festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Zgodnie z podziałem przyjętym podczas poprzednich edycji - są to ścieżki: humanistyczna, przyrodnicza, społeczna, nauk ścisłych, artystyczna, techniczna oraz nauk o zdrowiu.


Zamień elektro-odpady na kulturalne wypady - edycja 2013

Ekologicznie i z biletami za odpady

Co roku jeden z dni jest poświęcony określonej tematyce - w tej edycji będzie to ekologia. Dzień EKO-aktywnych zaplanowany jest na 24 maja 2013 roku. Blisko 100 wydarzeń tematycznie związanych z ekologią, ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem odbędzie się na terenie trzech kampusów bydgoskich uczelni:

- Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Chodkiewicza 30,
- Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ul. Kaliskiego 12-14,
- Wyższej Szkoły Gospodarki przy ulicy Garbary 2.

Na tym się nie kończy działanie ekologiczne festiwalu. Rok temu dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyła się akcja Zamień odpady na kulturalne wypady. W tym roku również będzie można dostać bilet za przyniesione na Stary Rynek 25 maja elektroodpady. Rok temu do recyklingu udało się przekazać 100 kg makulatury, 100 kilogramów plastiku, 400 kg szkła i 30 kg baterii.

Zapisy od 6 maja

Zapisy rozpoczną się 6 maja i dla osób indywidualnych dostępne za pośrednictwem strony festiwalu, a dla grup zorganizowanych w dni robocze, w godzinach 8:00-11:00 pod trzema numerami telefonów dla wydarzeń
- Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: /52/ 34 19 120
- Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego: /52/ 374 92 74
- Wyższej Szkoły Gospodarki: 512-059-638

W tych godzinach rejestracja online będzie zablokowana.

Festiwalowi towarzyszą konkursy. Odbędzie się m.in. Ogólnobydgoskie Dyktando - 24 maja, godzina 12:00, Aula Mikotoksyn UKW (ul. Chodkiewicza). Zaplanowany jest również konkurs wiedzy o Marianier Rejewskim czy konkursy plastyczne.

UKW zaprasza na debatę "Czy symbole religijne są jeszcze społecznie potrzebne" (22 maja godz. 12:00, ul. Kopernika 1. Wezmą w niej udział znawcy kultury, teologii i humanistyki. UTP zachęca do udzialu nocne marki na imprezy festiwalowe prowadzone wieczorową porą. Chemikalia 2013 - Chemiczna noc ze  studenckim Kołem Naukowym PENTRYT to zajęcia laboratoryjne oraz spektakularne pokazy (23  maja, ul. Seminaryjna 3).

W tym roku festiwal wyrusza także poza granice Bydgoszczy. Dzięki WSG na mieszkańców Inowrocławia i okolic czeka blisko 40 propozycji, a wśród nich: Seniorzy w sieci, Najmłodsi na Ty z językiem angielskim, Kapitan Żbik na tropie - nauka w służbie kryminalistyki.

Inauguracja 22 maja o godzinie 16:00 na terenie TVP Bydgoszcz. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Zobacz też:

Juwenalia - kto zagra?

Casting do Mam Talent

III Bydgoska Syreniada

Balcerowicz na UKW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto