Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz - ranking ludności. Na tych osiedlach mieszka najwięcej osób - sprawdź

JK
Największe bydgoskie osiedla liczą ponad 20 tysięcy mieszkańców.

Przejdź dalej i sprawdź, które bydgoskie osiedla są najbardziej zaludnione >>>
Największe bydgoskie osiedla liczą ponad 20 tysięcy mieszkańców. Przejdź dalej i sprawdź, które bydgoskie osiedla są najbardziej zaludnione >>>archiwum/zdjęcie ilustracyjne
Bydgoszcz, serce województwa kujawsko-pomorskiego, kusi nie tylko urokiem, ale również gęstością zaludnienia. Szacuje się, że w ostatnich latach nad malowniczą Brdą osiedliło się pomiędzy 320 a 400 tysiącami osób. Przedstawiamy ranking najludniejszych dzielnic Bydgoszczy, rzucający nowe światło na tę kwestię.

Ewolucja demograficzna w Bydgoszczy

W ostatnich latach obserwujemy zauważalny spadek liczby mieszkańców Bydgoszczy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego z 2011 roku wskazywały na populację wynoszącą 363 926 osób, jednakże wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku podają liczbę 337 666 mieszkańców, co przekłada się na spadek o 7,2%. Warto jednak zauważyć, że dynamiczne zmiany demograficzne to zjawisko, które można tłumaczyć różnymi czynnikami.

Należy zauważyć, że okres ostatnich dwóch lat, będący czasem rosyjskiej agresji na Ukrainę, wywarł istotny wpływ na skład demograficzny Bydgoszczy. Napływ uchodźców z Ukrainy spowodował wzrost populacji miasta. Dane GUS z maja 2022 r. wskazują, że wraz z Ukraińcami uciekającymi przed wojną, liczba mieszkańców Bydgoszczy osiągnęła niemalże 377 tysięcy. Jednakże, w miarę upływu czasu, część z nich podjęła decyzję o powrocie do ojczyzny, co wpłynęło na obecną dynamikę demograficzną miasta.

Na tych osiedlach w Bydgoszczy mieszka najwięcej osób

Nasze badania koncentrowały się na identyfikacji osiedli, które przyciągają największą liczbę mieszkańców. Okazało się, że największe skupiska ludności liczą od 20 do 30 tysięcy osób, podczas gdy najmniej gęsto zaludnione dzielnice nie przekraczają kilku tysięcy mieszkańców. Szczegółowy przegląd najludniejszych osiedli znajdziesz w poniższej galerii.

Oto przykłady osiedli, które mogą Cię zaskoczyć pod względem zaludnienia w mieście Bydgoszcz. Część z nich znana jest z gęstej zabudowy i dogodnej infrastruktury, co przyciąga mieszkańców jak magnes. Warto przyjrzeć się tym obszarom bliżej, aby lepiej zrozumieć dynamikę życia w stolicy Kujawsko-Pomorskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto