Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co dalej z budynkiem przy Dworcowej 63 w Bydgoszczy? Przyszłość nieznana

PK
Imponujący budynek przy ul. Dworcowej 63 ma bogatą historię. Wybudowano go w latach 1886-1888
Imponujący budynek przy ul. Dworcowej 63 ma bogatą historię. Wybudowano go w latach 1886-1888 Dariusz Bloch / archiwum
15 miesięcy po przejęciu przez Grupę Konkret z Poznania budynku dawnej dyrekcji kolei przy ulicy Dworcowej 63 w Bydgoszczy, tajemnica dalszych planów dla tego obiektu wciąż nie została rozwikłana. Nowi właściciele zapewniają, że intensywnie pracują nad koncepcją i projektem, mając ambicję uczynienia z bydgoskiego gmachu kolejnej perły w swoim imponującym portfolio, obok City Park Poznań i Twierdzy Modlin.

W rozmowie z "Expressem Bydgoskim" pod koniec października 2022 roku, Paulina Prusiecka z Grupy Konkret wyznała, że choć posiadają wizję na przyszłość budynku, to jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ujawniać szczegóły. Obiecują jednak, że w ciągu kolejnych dwóch lat przedstawią wstępną wizję projektu.

Po upływie 15 miesięcy od tamtej rozmowy, Grupa Konkret nadal utrzymuje termin 2-letniej pracy nad koncepcją. W odpowiedzi na nasze zapytania, Paulina Prusiecka potwierdza, że prace nad projektem zagospodarowania Dworcowej 63 trwają, jednak na chwilę obecną nie są w stanie ujawnić żadnych szczegółów.

Kupno i historia budynku przy Dworcowej 63 w Bydgoszczy

Warto przypomnieć, że 27 października 2022 roku Grupa Konkret nabyła udziały w nieruchomości przy Dworcowej 63 w drugim przetargu. Cena ostateczna wyniosła 6 milionów 969 tysięcy 744 złote, po zastosowaniu bonifikaty z tytułu wpisania obiektu do rejestru zabytków.

Obecnie w budynku działa Centrum Medyczne „Nad Brdą”, będące współwłaścicielem obiektu. Gmach, wzniesiony w latach 1886-1888 według projektu Martina Gropiusa, ma bogatą historię pełnienia różnych funkcji, od siedziby dyrekcji kolei po biuro rozrachunków PKP.

Przez lata, budynek przechodził różne etapy własności, od częściowej prywatyzacji po próby przekazania go różnym instytucjom, takim jak Ministerstwo Obrony Narodowej czy Ministerstwo Sprawiedliwości. Ostatecznie, Grupa Konkret przejęła obiekt w drugim przetargu, kierując się swoim doświadczeniem w inwestycjach nieruchomościami, obejmując Twierdzę Modlin, City Park Poznań oraz Folwark Jankowice.

Wciąż pozostaje pytanie, jaką przyszłość przygotowuje dla Dworcowej 63 Grupa Konkret. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje od dewelopera, który zobowiązał się do szanowania historycznego charakteru bydgoskiego zabytku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto