Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hania Krakowska z Bydgoszczy ma szansę na życie. Zebrano pół miliona złotych na operację głowy w Dallas

Dorota Witt
Dorota Witt
Rodzice Hanki, szukając rozwiązań medycznych, sami dotarli do specjalistów w Dallas, którzy proponują nowatorskie metody korygowania wad układu kostnego, dające duże szanse na normalne życie dla Hani.
Rodzice Hanki, szukając rozwiązań medycznych, sami dotarli do specjalistów w Dallas, którzy proponują nowatorskie metody korygowania wad układu kostnego, dające duże szanse na normalne życie dla Hani. Nadesłane
Pół miliona złotych za ratującą życie skomplikowaną operację głowy w Dallas jeszcze kilka miesięcy temu było dla rodziców niespełna rocznej Hani ceną nie do wyobrażenia. Ale od razu zaczęli walczyć, najpierw własnymi siłami, potem - organizując publiczną zbiórkę. 7 lutego udało się zebrać pełną kwotę. Hania dostała swoją szansę od 10 tysięcy ludzi, którzy wsparli zbiórkę.

Zobacz wideo: Ile zarabiają Polacy w mikrofirmach?

Operacja niespełna rocznej Hanki Krakowskiej z Bydgoszczy może się odbyć w klinice w Dallas już wiosną. Trzeba ją wykonać do 12. miesiąca życia dziecka - im później, tym lepiej, ale jeśli stan zdrowia dziewczynki się pogorszy, trzeba będzie ją przyspieszyć. Wydatki związane z wyjazdem i operacją pochłoną 500 tysięcy złotych - tyle właśnie udało się zebrać w publicznej zbiórce. Wsparło ją ok. 10 tysięcy ludzi.

Pół miliona złotych dla Hanki Krakowskiej z Bydgoszczy

Wydatków będzie więcej, bo leczenie dziewczynki to proces, a rehabilitacji może potrwać nawet kilkanaście lat.
Hanka ma zespół Crouzona/Pfeiffera. To choroba, która dotyka jednego dziecka na milion. Spowodowała, że główka Hanki przypomina kształtem liść koniczyny.

Mała bydgoszczanka wyjedzie po zdrowie do Stanów Zjednoczonych

W zespole Crouzona/Pfeiffera następuje przedwczesne skostnienie elementów czaszki – zrośnięcie szwów czaszkowych u Hani nastąpiło jeszcze na długo przed jej narodzinami. Stanowi to zagrożenie dla jej życia, bo ogranicza prawidłowy rozwój mózgu.

Polscy lekarze, z którymi konsultowali się rodzice Hanki, nie stosują nowoczesnych metod leczenia od lat znanych w Stanach Zjednoczonych. Rodzice Hanki, szukając rozwiązań medycznych, sami dotarli do specjalistów w Dallas, którzy proponują nowatorskie metody korygowania wad układu kostnego, dające duże szanse na normalne życie dla Hani.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto