Korona Kielce - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Spotkanie z Koroną jest niezwykle ważne. W wypadku wygranej ...
Spotkanie z Koroną jest niezwykle ważne. W wypadku wygranej ... Jakub Stykowski
Spotkanie z Koroną jest niezwykle ważne. W wypadku wygranej Zawisza będzie bardzo bliski gry w grupie mistrzowskiej. Porażka mocno skomplikuje sytuację niebiesko-czarnych.
UWAGA! Strona nie odświeża się automatycznie

Korona Kielce

26. kolejka T-Mobile Ekstraklasy

Zawisza Bydgoszcz

1:1

Bramki: Dejmek (13).
Żółte Kartki: Malarczyk, Korzym, Golański.
Czerwona kartka: Pyłypczuk.
Sędziuje Paweł Gil
Widzów: 6756
Bramki: Ziajka (81)
Żółte kartki: Vasco
Koniec meczu.
90' - Jeszcze trzy minuty.
89' - Po dośrodkowaniu Geworgiana z bliskiej odległości "główkował" Vasco. Z trudem broni Małkowski.
88' - Po wrzutce Lewczuka "główkował" Wójcicki. Niecelnie.
87' - Strzelał Gołębiekwski, ale zbyt słabo by zaskoczyć Kaczmarka.
84' - Piłkę w pole karne wrzucał Lewczuk. Malarczyk uprzedził jednak Geworgiana.
81' - Lewczuk wywalczył rzut rożny dla Zawiszy. Po wrzutce DUdka piłka trafiła zza pola karnego i gola strzelił Ziajka! 1:1!
80' - Gołębiewski za Janotę.
77' - Wójcicki za Carlosa.
76' - Stano za Korzyma.
74' - Czerwona kartka dla Pyłypczuka!
72' - Po wrzutce z wolnego Geworgiana doszło do zamieszania w polu karnym Korony. Sędzia przerwał grę po faulu Vasco.
71' - Z rzutu wolnego centrował Geworgian, ale gracze Korony oddali grę od własnego pola karnego.
70' - Vasco sfalulowany przez Golańskiego. Do wejścia na boisko szykuje się Alvarihno.
69' - Zawisza w drugiej połowie jest zespołem zdecydownie lepszym i zasługującym na doprowadzenie do remisu. Nadal to jednak Korona prowadzi 1:0.
67' - Nikt nie zamyka dośrodkowań Vasco i Geworgiana.
66' - Wzdłuż bramki zagrał Golański. Dobrze interweniuje Kaczmarek.
64' - Carlos został sfaulowany. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Geworgian, "główkował" Drygas. Znów zabrakło bardzo niewiele!
63' - Zawiszanie nadal w natarciu!
60' - Trener Tarasiewicz przed momentem był bardzo zdenerwowany, ale po chwili bił brawo swoim podopiecznym - bo strzał oddał Masłowski. Szkoda, że zbyt słaby by zmusił Małkowskiego do wyciągnięcia piłki z bramki.
59' - Teraz groźnie było pod bramką Zawiszy. Najpierw jednak Sylwestrzak dośrodkował zbyt głęboko, a później po wrzutce Golańskiego sytuację zmarnował Korzym.
55' - Świetny moment Zawiszy. Uderzali Geworgian i Lewczuk. Później piłkę wrzucać jeszcze próbował Geworgian, ale piłkarze Korony przejęli piłkę i oddali grę od własnego pola karnego.
54' - Vasco opuścił boisko, ale na szczęście jest zdolny do gry.
52' - Ładne uderzenie z dystansu Dudka. Zabrakło bardzo niewiele. Chwilę wcześniej urazu nabawił się Vasco.ó
50' - Po wrzutce Lewczuka, piłkę trącił Vasco i w dobrej sytuacji do znalazł się Drygas. Defenstywny pomocnik Zawiszy rzucił się tzw. szczupakiem, ale zabrakło mu siły, by zaskoczyć Małkowskiego.
47' - Strzelał Drygas, ale zbyt słabo by zaskoczyć Małkowskiego.
47' - Zawiszanie długo utrzymywali się przy piłce. Geworgian został jednak powstrzymany w polu karnym przez Sylwestrzaka.
46' - Rozpoczyna się druga połowa. Za Micaela wchodzi Strąk.

Po pierwszej połowie Korona prowadzi 1:0.
45+2' - Lewczuk szedł do środka i został sfaulowany na około 35 metrze. Będzie jeszcze rzut wolny dla Zawiszy.
45+1' - Strzał Masłowskiego zablokowany.
45' - Sędzia doliczył przynajmniej 2 minuty do regulaminowego czasu trwania pierwszej połowy.
44' - Małkowski wstał i wrócił do gry.
44' - Małkowski ucierpiał przy interwencji. Jest opatrywany przez medyków, a miejscowi kibice śpiewają "Zbychu trzymaj się".
43' - Piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Geworgian. Bliski zamknięcia akcji był Drygas, ale skutecznym wyjściem z bramki popisał się Małkowski.
42' - Ziajka ruszył lewą stroną w kierunku bramki, ale został sfaulowany na około 25. metrze. Będzie rzut wolny dla Zawiszy.
41' - Golański znów wrzucił piłkę w pole karne. Jego dośrodkowanie przedłużył Pyłypczuk, ale ostatecznie nikt nie zamknął tego dośrodkowania.
40' - Okres przewagi Korony. Efektem kolejny rzut rożny.
36' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Golański, ale piłkę poza pole karne wybił Masłowski. Dopadł do niej jednak Janota, który odegrał do Golańskiego. Strzał obrońcy Korony został jednak zablokowany przez Ziajkę.
34' - Geworgian przyjął piłkę przed polem karnym i ruszył do przodu. Jego strzał został jednak zablokowany.
33' - Sylwestrzak zagrywa piłkę w pole karne. Dobrą interwencją popisał się Nawotczyński.
32' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Carlosa.
30'- Ależ szanse Korony! Najpierw Sobolewski z prawej strony zagrał w pole karne w kierunku Korzyma. Napastnik kieleckiej drużyny pewnie strzeliłby gola, ale do zamknięcia akcji zabrakło mu kilku centymetrów. Chwilę później z lewej strony piłkę wrzucał Sylwestrzak, ale Korzym nieczysto trafił w piłkę.
28' - Świetna akcja Zawiszy. Lewczuk ograł Korzyma i Sylwestrzaka i dośrodkował w pole karne. Świetny strzał oddał Vasco. Zabrakło szczęścia. Chwilę później Portugalczyk znów strzelał po rzucie rożnym, ale już zbyt słabo by zaskoczyć Małkowskiego.
26' - Nikt nie zamyka dośrodkowania Lewczuka. Chwilę później z lewej strony wrzucał Dudek, ale Carlos także nie zdołał zamknąć akcji. Zawiszanie coraz aktywniejsi.
24' - Dudek trafił w mur. Dobijać próbował jeszcze Masłowski, ale również jego strzał został zablokowany.
23' - Przed polem karnym Malarczyk fauluje Drygasa. Będzie rzut wolny dla Zawiszy i okazja do zdobycia bramki.
21' - Dwukrotnie z prawej strony dośrodkowywał Geworgian. Za pierwszym razem jego wrzutkę wyłapał Małkowski, a chwilę później piłkę trącił Dejmek.
20' - Jęk zawodu na trybunach. Korzym miał wiele miejsca i mógł strzelać z 16. metra. Zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału i plan zdobycia drugiej bramki przez Koronę spalił na panewce.
17' - Piłkę w środku pola przechwycił Ziajka i ruszył do przodu. Następnie odegrał do Geworgiana, a ten zagrał w pole do Drygasa. Pomocnik Zawiszy nie zdołał oddać strzału, ale wycofał piłkę do Masłowskiego. Niestety, strzał "Masełka" był bardzo niecelny.
16' - Zawiszanie próbują ruszyć do ataku. Brakuje jednak im dokładności.
13' - Fani Korony zaprezentowali efektowną oprawę. W tym samym momencie piłkarze kieleckiej drużyny egzekwowali rzut wolny. Po strzale Korzyma doszło do ogromnego zamieszania w polu karnym, a później piłkę w bramce umieścił Dejmek. Zawisza przegrywa 0:1.
11' - Na razie mecz może się podobać. - Kielce, Korona Kielce - śpiewają miejscowi fani. Zorganizowanej grupy fanów "Zetki" dziś nie ma.
9' - Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Janota. Po jego dośrodkowaniu "główkował" Dejmek, ale nie trafił w światło bramki.
8' - Masłowski prawą stroną wdarł się w pole karne rywala, ale jego podanie w kierunku partnerów było niedokładne.
7' - Piłkę w pole karne Zawiszy wrzucał Carlos, bliski dojścia do piłki był Pyłypczuk, ale ostatecznie gracza Korony uprzedził Kaczmarek.
6' - Uderzał Carlos, ale zbyt słabo by zaskoczyć Małkowskiego.
4' - Teraz z rzutu rożnego piłkę wrzucał Golański. Bydgoszczanie opanowali jednak sytuację pod własną bramką i próbowali kontraatakować. Niestety, Carlos został powstrzymany przed polem karnym Korony.
3' - Piłkę z narożnika boiska dośrodkowywał Geworgian, ale Małkowski wyszedł z bramki i złapał piłkę.
3' - Będzie rzut rożny dla Zawiszy.
2' - Pyłypczuk wrzuca piłkę w pole karne. Jego dośrodkowanie wychwycił jednak Kaczmarek.
1' - Strzał Korzyma zza pola karnego zablokowany. Kibice Korony śpiewają o Radosławie Osuchu, właścicielu Zawiszy.
1' - Rozpoczął się mecz. Wcześniej usłyszeliśmy Marka Grechutę, jak zwykle przed meczem w Kielcach.

godz. 17:45 - Coraz więcej kibiców pojawia się na trybunach stadionu Korony. Z głośników słyszymy wiele hitów od "Happy" po "Scyzoryk" Liroya.
godz. 17:25 - Piłkarze Zawiszy pojawili się już na murawie, a my prezentujemy poniżej skład bydgoskiej drużyny.
godz. 17:20 - Witamy serdecznie z Kielc. Na trybunach na razie niezbyt wiele kibiców, ale do meczu jeszcze 40 minut. Trener Tarasiewicz udzielił właśnie wywiadu dla telewizji Canal +. Teraz wrócił do swoich podopiecznych, wierząc, że wygrają dzisiejsze spotkanie. Rozgrzewkę na stadionie rozpoczęli natomiast właśnie piłkarze Korony.
KORONA: Małkowski - Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak, Sobolewski, Jovanović, Janota (80. Gołębiewski), Pyłypczuk, Kiełb (55. Marković), Korzym (76. Stano). Na ławce: Małecki, Cebula, Trytko, Chiżniczenko.
ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Nawotczyński, Micael (46. Strąk), Ziajka - Dudek, Drygas - Geworgian, Masłowski, Carlos (77. Wójcicki) - Vasco. Na ławce: Witan, Alvarihno, Hermes, Petasz, Wojciechowski.