Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

BFO: Spamalot, czyli Monty Py

(gaz)
Eric Idle, komik z grupy Monty Pytona, stworzył musical na podstawie filmu „Monty Python i Święty Graal”, którego scenariusz napisali wspólnie wszyscy członkowie legendarnej grupy: Graham Chapman, John Cleese, Terry William, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Idle wraz z Johnem Du Prez skomponowali doskonałą muzykę, która nawiązuje do największych i najlepszych broadwayowskich przebojów… parodiując je miejscami.

Tak powstał Spamalot: musical, rewia, teatr absurdu. Świetna muzyka, taniec, bajecznie kolorowe kostiumy, król Artur, Rycerze Okrągłego Stołu, Broadway i kpina z wszystkiego. Co więcej jest potrzebne do dobrej teatralnej zabawy? Dla miłośników brytyjskiego humoru i nie tylko.

Spamalot w dosłownym znaczeniu „spam-a-lot” to „mnóstwo spamu” (rozsyłanej masowo niechcianej poczty elektronicznej akronimu słów „Send Phenomenal Amounts of Mail”). Spektakl nawiązuje także do popularnego na przełomie lat 50. i 60. minionego wieku musicalu „Camelot” Alana Jaya Lernera i Fredericka Loewe, autorów klasycznej „My Fair Lady”, a opowiadającego legendę króla Artura i Ginewry.

A wreszcie SPAM® to legendarna amerykańska marka konserw mięsnych, głównie mielonej wieprzowiny i szynki, która istnieje od 1937 r. i w czasie II wojny światowej stanowiła główny składnik ekwipunku żołnierzy. Firma Hormel Foods Corporation, właściciel marki, we współpracy z producentami broadwayowskiej wersji musicalu, wyprodukowała specjalną, „spamalotową” wersję konserwy mięsnej.
Na stronie firmy można także zagrać w specjalną grę SPAMALOT: http://www.spam.com/games/spamalot/default.aspx.

Spamalot zdobył nagrodę Tony dla najlepszego musicalu w 2005 r., teatralny odpowiednik filmowych Oscarów i muzycznych Grammy. Tym samym znalazł się w gronie laureatów takich jak „Człowiek z La Manchy”, „Evita”, „La Cage Aux Folles” czy też „Skrzypek na dachu” i „My Fair Lady”.

UWAGA! Spektakl dla WIDZÓW DOJRZAŁYCH!

Oryginalna produkcja na Broadway’u wystawiona przez Boyett Ostar Productions, The Shibert Organization, Arielle Tepper Madover, Stephenie McClelland/Lawrence Horowitz, Elan V. McAllister/Allan S. Gordon, Independent Presenters Network, Roy Furman, GRS Associates, Jam Theatricals, TGA Entertainment & Clear Channel Entertainment.

Reżyseria: Maciej Korwin
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz
Scenografia i kostiumy: Jerzy Rudzki
Choreografia: Joanna Semeńczuk, Bernard Szyc
Układy stepowane: Jacek Wester

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto