MUKS I - MUKS II 72:42 (relacja)

MUKS_Bydgoszcz
MUKS I Bydgoszcz pewnie pokonał MUKS II Bydgoszcz 72:42. Podopieczne Pauliny Zalewskiej na początku dotrzymywały kroku gospodyniom, jednak już po drugiej kwarcie zawodniczki Krzysztofa Janika prowadziły czternastoma punktami. Po przerwie zawodniczki pierwszej drużyny MUKS powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały 72:42.

Walkę o piłkę po wyrzucie sędziego wygrał zespół MUKS II. Zawodniczki popełniły błąd kroków i piłkę przejęły gospodynie. Na początku walka rozgrywała się w środkowej części parkietu. Podopieczne Krzysztofa Janika dwukrotnie nie trafiły do kosza, chwilę później to samo powtórzyły zawodniczki MUKS II. Pierwsze punkty zdobyły zawodniczki MUKS I po minucie i czterdziestu sekundach gry. W 2:20 minucie o pierwszy czas dla swojego zespołu prosi Janik. Po przerwie pierwszy zespół MUKS aż trzykrotnie faulował rywalki, po czym o przerwę poprosiła trener Zalewska. Po czasie dwóch rzutów osobistych nie wykorzystuje drużyna gości. Pierwsze punkty MUKS II zdobył dopiero w 4:10 minucie, a po chwili goście prowadzili już dwoma punktami. Kilkanaście sekund później zawodniczki MUKS II ponownie nie wykorzystują dwóch rzutów osobistych. Fenomenalnie skontrowała kapitan gospodyń - Weronika Papiernik, która dobiegła pod kosz rywalek i zdobyła 2 punkty. Podopieczne Janika blokują kontrę rywalek, ale nie wykorzystują stworzonej okazji. Kilka chwil później faulowana przy rzucie była Weronika Papiernik, która zdobyła 2 punkty i wykorzystała rzut osobisty. Po błędzie przy wyprowadzaniu piłki podopiecznych Pauliny Zalewskiej, kolejne punkty zdobyły gospodynie. Ponownie piłkę przejęła Papiernik i znów piłka wylądowała w koszu. Po dwóch minutach dominacji gospodyń trenerzy decydują się na pierwsze zmiany. W pierwszym zespole Oliwia Arendt zastąpiła Weronikę Brucką, zaś w MUKS II za Weronikę Kuzimską weszła Tatiana Ilewicz. Kilka chwil później w miejsce Bruckiej na parkiecie pojawiła się Kinga Wisniewska. MUKS II marnuje kolejne 2 rzuty osobiste, zaś po drugiej stronie parkietu jeden z dwóch osobistych trafia Papiernik. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 14:10.

Drugą kwartę od uderzenia rozpoczęły gospodynie. Za 2 trafiła najmłodsza na parkiecie Aleksandra Szymańska. Nieudanie próbowaly kontrować rywalki, jednak mylą się również zawodniczki Janika. Dwa rzuty osobiste wykorzystała Paulina Ryszka. W 2:14 o przerwę prosi Krzysztof Janik. Po czasie jeden z dwóch osobistych trafia Ryszka. W 3:17 na parkiecie pojawiła się Patrycja Buzanowska w miejsce Martyny Nowackiej. Dwa punkty zdobył MUKS II. Kolejny czas dla swoich podopiecznych wykorzystuje Janik w 4:10. Magdalena Błysz po przerwie trafia jeden rzut osobisty. Następnie wzorowym dwutaktem i rzutem za 2 popisała się Ola Szymańska. Kilka chwil później 10-latka jest faulowana i trafia 2 rzuty osobiste. Widoczną dominację MUKS I potwierdza Sara Królczyk, która trafia rzut osobisty. Chwilę później w miejsce Królczyk na parkiet powraca Nowacka. MUKS II wreszcie trafia do kosza za 2, po czym jedna z zawodniczek jest faulowana, jednak nie wykorzystuje osobistych. Po kontrze Magda Błysz zdobywa 2 punkty. Po kontrze kolejnych dwóch osobistych nie wykorzystują zawodniczki Pauliny Zalewskiej. 6:42, za Błysz na parkiecie pojawia się Królczyk. Sędzia główny, Mariusz Szulc zmienia piłkę. Kolejne 2 punkty zdobyła Ola Szymańska. Podopieczne Janika stawiają twardą obronę na połowie rywalek i MUKS II nie wyszedł w ciągu ośmiu sekund z własnej połowy. Po błędzie rywalek 2 punkty zdobywa Szymańska. 1:47 do końca kwarty, na parkiecie pojawia się Oliwia Arendt, która zmienia Kingę Wisniewską. Następne dwa punkty zdobyły gospodynie. W 8:39 na parkicie ponownie pojawia się Magda Błysz, klóra zmienia Nowacką. Ekipa gości trafia jeden z dwóch rzutów osobistych. Dagmara Kaczmarek rzuca za dwa i trafia, passę kontynuuje Klaudia Kreft, która dorzuca kolejne 2 punkty. Serię przerywa syrena, po połowie meczu na tablicy wyników widniał wynik 34:20 dla MUKS I.

Trzecia kwarta zaczyna się od 2 punktów dla MUKS I. Chwilę później dwóch osobistych niewykorzystują rywalki. Kontrują gospodynie, które trafiają do kosza. W 2:08 o czas prosi Paulina Zalewska. Po błędzie rywalek za dwa punkty trafia Papiernik. Skutecznie kontruje Dagmara Kaczmarek, która zdobywa 2 "oczka" dla gości. "Wymianę ognia" kontynuuje Oliwia Arendt, która trafia za 2. Piłkę przejmują gospodynie i za 2 trafia Wisniewska. Po akcji MUKS I w 5:05 o kolejną przerwę prosi Zalewska. W 6 minucie za 2 punkty trafia Sandra Kochmańska, po czym na parkicie pojawia się Paulina Ziółkowska w miejsce Moniki Michalskiej. Czterdzieści sekund później Krzysztof Janik decyduje się na zmianę całej piątki. Jeden rzut osobisty wykorzystuje Tatiana Ilewicz. W 7:07 na parkiecie pojawia się Klaudia Kreft w miejsce Kaczmarek, a za Ziółkowską Kłosińska. 8:39 - czas bierze Krzysztof Janik. Kapitan gości, Victoria Cedro po przerwie trafia za 2 punkty. Natychmiastowo odpowiada Królczyk, trafiając za 2. Kolejne dwa punkty dla MUKS II zdobywa Kochmańska. Kwartę skutecznym rzutem za 2 kończą podopieczne Janika. Po 30 minutach 48:31 prowadziły gospodynie.

Ostatnie dziesięć minut gry rozpoczynają skutecznym atakiem zawodniczki MUKS II. Za 2 punkty trafia Kochmańska. Kolejne punkty zdobywa Michalska. Kilkanaście sekund później 2 "oczka" dla gospodyń zdobywa Paulina Trepczyńska. Dla gości trafia Cedro. Po drugiej stronie Szymańska trafia 2 rzuty osobiste, a chwilę później znów pod koszem szaleje Cedro, która celnie rzuca za 2. Dwa punkty zdobywa Kinga Wisniewska. Ripostuje Kaczmarek za 2. O czas w 6 minucie prosi Krzysztof Janik. Po przerwie jeden osobisty rzuca Ziółkowska. Momentalnie odpowiada Wisniewska za 2, chwilę później ponownie piłka ląduje w koszu gości, tym razem celnie rzuciła Brucka. 6:53 - czas dla Zalewskiej. Za dwa punkty trafia Natalia Błaszczak. Do końca spotkania została minuta i czterdzieści sekund, trenerzy obu drużyn decydują się na zmianę całych piątek. Końcówka spotkania należała do pierwszego zespołu MUKS, a szczególnie do Sary Królczyk. Najpierw trafiła dwa osobiste, następnie trzy razy pod rząd trafiła z półdystansu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72:42.