Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 2:1 [ZDJĘCIA]

Wiadomości24.pl, Ekstraklasa.net
Jakub Ziółkowski/Ekstraklasa.net
Zawisza Bydgoszcz umocnił się na prowadzeniu w tabeli zaplecza Ekstraklasy. W meczu 12. kolejki I ligi piłkarze Zawiszy pokonali na własnym stadionie Wisłę Płock 2:1. Zobacz fotorelację z meczu.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przystąpili do tego spotkania w najlepszym składzie, do gry wrócił odpoczywający ostatnio w meczu z KS Polkowice Geworgian. Ile znaczy ten zawodnik dla bydgoskiego klubu, kibice przekonali się już w 12 minucie, kiedy to prostopadłym podaniem umożliwił on strzał na bramkę Wisły Wójcickiemu. Gości od utraty bramki ustrzegł jednak Kamiński. Wraz z upływem czasu Zawisza narzucił płockiej drużynie swoje tempo gry. Beniaminek z Bydgoszczy bez większych problemów przedostawał się pod pole karne rywali, lecz brakowało tego ostatniego podania. W 22 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym, na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Błąd, a piłka odbita jeszcze przez jednego z zawodników wpadła do bramki wiślaków.

Mimo objęcia prowadzenia gospodarze nie zwalniali tempa gry. Szybkie podania na jeden kontakt, wymiana pozycji, doprowadziły do zamknięcia gości na ich własnej połowie. Gospodarze próbowali także swych szans w strzałach z dystansu, jednak albo były one niecelne, albo na posterunku stał golkiper gości.

Po przerwie Zawisza ponownie ruszył do ataku, uznając jednobramkowe prowadzenie za niewystarczające. Na skrzydle dwoił się i troił Błąd, bardzo aktywny był też wspomniany wcześniej Geworgian. Wisła natomiast próbowała kontratakować, lecz bydgoska obrona wsparta Ekwueme i Zawistowskim praktycznie bezbłędnie radziła sobie na tle słabszego przeciwnika. Bardzo dobra gra bydgoszczan przyniosła w końcu efekt w postaci drugiego gola. Po szybkiej kontrze sam na sam z bramkarzem znalazł się Zawistowski, który do końca zachował zimną krew i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.

**

Więcej przeczytasz w serwisie Wiadomości24.pl
Więcej zdjęć z meczu Zawisza-Wisła Płock znajdziesz w serwisie Ekstraklasa.net**

Codziennie rano najświeższe informacje z Torunia i regionu prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!