KP Polonia Bydgoszcz - Notecianka Pakość 2:2 (zapis relacji na żywo)

Jakub Stykowski
W meczu 1. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej KP Polonia Bydgoszcz podejmowała Noteciankę Pakość. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

KP Polonia Bydgoszcz - Notecianka Pakość 2:2
Bramki: Sawicki (45+1), Plewiński (85) oraz Słupski (40), Stolarski (61 - samobójcza).
POLONIA
: Świetlik - Dusza, Błaszkiewicz, Wolski, Wolski, Sarnowski - Sawicki, Januszkiewicz (77. Plewiński), Stolarski (63. Onysk), Wrzos (88. Kałek) - Laskowski, Szczesniak (90+2. Koźbiał)
NOTECIANKA: Olszanowski - Strauchman (30. Stankiewicz), Łechtański, Nadolski, Sudoł, Babiarz, Rościszewski, Babiarz (85. Panert), Kala, Szot, Słupski.

Koniec meczu. 2:2.
90+'3 - Ogromne nerwy w szeregach polonistów. Za Szczęśniaka wchodzi Koźbiał.
90+2' - Kiepsko rozegrany rzut rożny przez graczy Notecianki.
90+1' - Groźny strzał Kali.Będzie tylko rzut rożny.
90' - Jeszcze trzy minuty gry.
90' - Piłkarze Notecianki częściej przy piłce. Widać, że nie zadowala ich remis, a tylko pełna pula punktów.
88' - Za Wrzosa whcodzi Kałek.
87' - Świetlik broni strzał z dystansu Kali.
85' - GOL! Plewiński doprowadza do wyrównania. Chwilę później Panert wszedł na boisko za Babiarza.
83' - Wrzos faulowany przez Babiarza.
80' - Tym razem Sarnowski dośrodkowywał bardzo niedokładnie.
79' - Zbyt słabe dośrodkowanie Sarnowskiego.
77' - Plewiński zmienia Januszkiewicza.
75' - Stankiewicz strzela z bliskiej odległośći. Broni Świetlik! To mogła być piłka meczowa.
72' - Strzał Szczęśniaka został zablokowany.
70'- Groźna kontra Notecianki. Strzał Słupskiego obronił Świetlik. Dobijać próbował Kala, ale posłał piłkę nad bramką. Wcześniej kontrowersyjną decyzję podjął sędzia, który nie zauważył faulu gracza gości i pozwolił im przeprowadzić kontrę.
To spotkanie uznaliśmy za hit 1. kolejki IV ligi. Więcej informacji, opinie w poniedziałkowej "Gazecie Pomorskiej" w relacji Grzegorza Sergota. W niej także wyniki meczów III, IV i V ligi. Zapraszamy do lektury!
65' - Potwierdziliśmy. Notecianka prowadzi 2:1 po samobójczej bramce Stolarskiego.
63' - Boisko opuścił Stolarski, a w jego miejsce na boisku pojawił się Onysk.
61' - GOL! Pod bramką Polonii doszło do ogromnego zamieszania. Prawdopodobnie do własnej bramki piłkę wpakował Stolarski (sprawdzimy niebawem).
60' - Za głośne komentarze dotyczące pracy sędziów, Olszanowski ukarany został żółtą kartką.
59' - Poloniści egzekwowali rzut wolny. Nadolski pewnie wybił piłkę poza pole karne i oddalił zagrożenie od bramki Notecianki.
58' - Po rzucie rożnym uderzał Słupski. Jego strzał był jednak niecelny.
57' - Ładna akcja Polonii. Laskowski zagrał na lewą stronę do Wrzosa. Ten jednak nie zdołał dobrze zakończyć ten akcji.
53' - Z dystansu uderzał Rościszewski. Świetlik nie miał jednak problemów z interwencją.
52' - Znów przypomniaj o sobie Kala. Jego dośrodkowanie w kierunku Szota zostało jednak przeciętę.
49' - Ależ szansa Polonii. Wzos minął rywala w polu karnym i oddał minimalnie niecelny strzał. Gracze biało-czerwonych otrzymał gromkie brawa od swoich kolegów w drużyny.
49' - Bydgoszczanie grają bardzo wysoko w obronie i gracze Notecianki mają duże problemy z utrzymaniem się przy piłce.
47' - Dwie obiecujące akcje Polonii na początku drugiej połowy.

46' - Rozpoczęła się druga połowa (godz. 12:05).

Zakończyła się pierwsza połowa. Jest 1:1.
45+1' - GOL! Z rzutu wolnego pięknym strzałem popisał się Sawicki!
45' - Tuż przed polem karnym safulowany został jeden z graczy Polonii.
43' - Kala ponownie groźnie dośrodkowuje. Tym razem podanie w kierunku Słupskiego, przeciął jednak Wolski.
40' - GOL! Dobrze dośrodkował Kala, obrońcy Polonii nieco przysnęli, a gola strzelił Słupski. Notecianka prowadzi 1:0.
38' - Tym razem strzelał Babiarz, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
37' - Z rzutu wolnego uderzał Kala. Świetlik bez większych problemów przerzucił piłkę nad poprzeczką.
35' - Stankiewicz wchodzi za Strauchmana.
34' - Strzał aktywnego Szczęśniaka zablokowany.
33' - Kala dośrodkowywał z rzutu rożnego. Zbyt głęboko.
33' - Po dośrodkowaniu Kali doszło do sporego zamieszania pod bramką Polonii.
32' - Gospodarze coraz lepiej radzą sobioe w ataku. Brakuje im jednak prezycji pod bramką rywala.
30' - Szot pada przed polem karnym. Faulu jednak nie było.
28' - Pod bramką Polonii doszło do sporego zamiaszania. Strzał Kali był jednak niecelny.
27' - Prawą stroną ruszył Wrzos zagrał w pole karne. Tam jednak zabrakło polonistom spokoju.
23' - Strzał Duszy broni Olszanowski. Chwilę później sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
19' - Sudoł przegrał pojedynek 1 na 1 z Duszą. Od bramki grę wznowił później Sawicki.
16' - Świetne prostopadłe podanie Nadolskiego w kierunku Słupskiego. Ten drugi był jednak zbyt wolny.
14' - Głową strzelał Słupski, ale posłał piłkę nad bramką strzeżonĄ przez Świetlika.
11' - Rzut rożny dla Polonii. Obrońcy Notecianki wybili jednak piłkę poza pole karne.
5' - Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Pewnie broni jednak Świetlik.
1' - Rozpoczął się mecz (godz. 11:03).